Domů > Novinky

SeneCura SeniorCentrum Havířov

Novinky

Významná návštěva z ADRY v SeniorCentru Havířov

5. 10. 2022 | Havířov

ADRA letos slaví 30 let působení v Česku a 10 let v našem městě. Při této příležitosti přijelo do Havířova nejvyšší vedení této humanitární organizace.

Návštěva za velkou louží s klienty SeniorCentra Havířov

2. 10. 2022 | Havířov

Máme tu další měsíc a s ním přichází návštěva země v rámci gurmánského týdne. Jak už nadpis napovídá, s klienty SeneCura Havířov jsme se vydali do třetí největší země na světě, a to do Spojených států amerických.

Den otevřených dveří SeniorCentra Havířov

30. 9. 2022 | Havířov

Vážení přátelé, dovolujeme si vás pozvat na den otevřených dveří v prostorách našeho SeniorCentra, který se koná 7. října 2022.

Týden zajímavých aktivit v SeniorCentru Havířov

29. 9. 2022 | Havířov

V minulém týdnu jsme s našimi klienty SeniorCentra Havířov ochutnávali burčák, zpívali, pekli listový závin se švestkami a mákem a tvořili v rámci výtvarné soutěže.

Mezinárodní den Alzheimerovy choroby - 21. září

21. 9. 2022 | Centrála

Podle Státního zdravotního ústavu bude v roce 2050 v Česku přes 280.000 lidí s Alzheimerovou chorobou nebo jinou formou demence. Světový den Alzheimerovy choroby, který připadá každoročně na 21. 9., pomáhá zvýšit povědomí o této nemoci. Jak tuto nemoc rozpoznat? A co dělat v případě, že na ni máte například u osoby v rodině podezření?

Zahradní slavnost SeniorCentra Havířov

14. 9. 2022 | Havířov

V sobotu se konala našimi klienty SeniorCentra Havířov dlouho očekávaná událost, totiž Zahradní slavnost. Letošní rok se nesla ve venkovském stylu.

Výlet do Arboreta Nový Dvůr s klienty SeniorCentra Havířov

5. 9. 2022 | Havířov

S našimi klienty SeniorCentra Havířov jsme vyrazili na výlet do Arboreta Nový Dvůr. Navštívili jsme skleníkovou expozici tropických a subtropických rostlin a zašli jsme také do zoo koutku.

Léčivé hudební nástroje

31. 8. 2022 | Havířov

Velice milým hostem naší muzikoterapie léčivými nástroji byla nastávající maminka třetí holčičky paní Grazyna Wilk, která se této metodě věnuje již několik let.

První PPP projekt v sociální oblasti: V Humpolci slavnostně otevřeli nový domov pro seniory

30. 8. 2022 | Centrála

Skupina SeneCura oficiálně otevřela svůj v pořadí 17. domov pro seniory v České republice a 3. v kraji Vysočina. V Humpolci vznikl díky partnerství veřejného a soukromého sektoru. Slavnostního otevření se zúčastnili jak zástupci vedení společnosti, tak kraje a místní samosprávy.

Brazilský týden v SeniorCentru Havířov

26. 8. 2022 | Havířov

Samba, karneval, pláže a káva. Toto byla první slova našich klientů SeniorCentra Havířov, když jsme se sešli k povídání u další vybrané země v rámci gurmánského týdne. Tentokrát u Brazílie.

Nové číslo našeho SeneCura Magazínu

25. 8. 2022 | Centrála

Milí čtenáři, srdečně vás zdravíme s dalším vydáním našeho magazínu, tentokrát v nové vizáži. Doufáme, že se vám bude líbit. Rádi bychom vás informovali o vývoji skupiny SeneCura, která se k naší radosti opět rozrostla.

Týden kuchtění v SeniorCentru Havířov

22. 8. 2022 | Havířov

Mezi aktivitami v minulém týdnu byly hned dva dny, kdy jsme s klienty SeniorCentra Havířov připravili opět něco dobrého na zub. Nejprve to byl bramborák a poté špenátový listový závin ke svačince.

Levandulové tvoření s klienty SeniorCentra Havířov

17. 8. 2022 | Havířov

Od naší sociální pracovnice jsme dostali krabici plnou sušené levandule a krásné ušité pytlíčky k naplnění. Levandulové tvoření mohlo začít.

Hudební vystoupení v SeniorCentru Havířov

13. 8. 2022 | Havířov

S klienty SeniorCentra Havířov jsme se sešli k dopolednímu vyrábění slaných šneků, na kterých jsme si poté odpoledne pochutnali při hudebním vystoupení s harmonikou a kytarou.

Psí návštěva v SeniorCentru Havířov

9. 8. 2022 | Havířov

Do našeho SeniorCentra Havířov zavítala zvířecí návštěva, která byla součástí canisterapie, jež u nás probíhá několikrát za měsíc.

1 2 10 11