SeneCura SeniorCentrum Havířov

Domov, v němž se budete cítit dobře

Domov, v němž se budete cítit dobře

SeneCura SeniorCentrum Havířov nabízí nedaleko centra města starším lidem domov, v němž se budou cítit dobře. Nové a moderní SeniorCentrum bylo otevřeno v roce 2015. Poskytujeme péči 24 hodin 7 dní v týdnu pro službu Domov pro seniory s kapacitou 18 lůžek a službu Domov se zvláštním režimem s kapacitou 125 lůžek. Celá budova je bezbariérová a je členěna do čtyř nadzemních podlaží, kde se nacházejí pokoje klientů a společenské prostory. Samotné pokoje jsou plně vybaveny nábytkem (noční stolek, uzamykatelná skříň s trezorem, komoda, stůl, židle, police) včetně polohovatelné postele a vlastním sociálním zařízením. Klienti si mohou dle vlastních potřeb pokoj vyzdobit dekoračními předměty.

Místo, kde to žije a kde se setkávají generace

Klidná lokalita a výborná spolupráce s kluby, školami a mateřskými školami z okolí činí z našeho SeniorCentra místo pro častá setkání různých generací. K tomu je s oblibou využívána naše terapeutická zahrada.

Jistota od předního poskytovatele péče

V České republice je SeneCura se svými 17 zařízeními předním nestátním provozovatelem Domovů pro seniory a Domovů se zvláštním režimem (pro seniory trpící Alzheimerovou chorobu či jinou formou demence). Našim klientům poskytujeme jistotu kvalitní péče díky sdílení znalostí, inovací a dlouholetých zkušeností v oblasti péče v rámci celé slupiny. V SeniorCentrech SeneCura poskytujeme zdravotní péči 24 hodin 7 dní v týdnu.

Společnost SeneCura byla založena v Rakousku v roce 1998 a postupem času se stala předním soukromým poskytovatelem sociálních a zdravotních služeb. Skupina SeneCura provozuje v Rakousku 89 zařízení s přibližně 7 300 lůžky a je držitelem mnohonásobného ocenění za kvalitu a inovace. Zdravotnická zařízení jsou v Rakousku provozována pod značkou OptimaMed.

Jsme členem:

Provozovatelem SeniorCentra Havířov je SeneCura SeniorCentrum HŠH a.s.  Zřizovatelem SeneCura SeniorCentra HŠH a.s. společnost SeneCura s.r.o., Ke Smíchovu 1144/144, 154 00 Praha 5 – Slivenec. SeneCura SeniorCentrum Havířov poskytuje v Moravskoslezském kraji dvě služby sociální péče s nepřetržitým provozem (celoroční provoz) a to sociální službu – Domov se zvláštním režimem, dle § 50 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, a sociální službu – Domov pro seniory, dle § 49 zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách.

Náš domov pro seniory se nachází v Moravskoslezském kraji, ležící v ostravské aglomeraci 11 km jihovýchodně od Ostravy.

SeniorCentrum Havířov jedním pohledem

  • V provozu od roku 2015, kapacita DS 18 a DZR 125 lůžek
  • Na každém patře společenská místnost pro setkávání s rodinou
  • Programy: roční přání, výměnné pobyty, večeře při svíčkách
  • Wi-Fi v celém domově
  • Terapeutická zahrada Memory Garden pro trávení volného času
  • Ergo- a fyzioterapie, canisterapie, muzikoterapie, aromaterapie
  • Nadstandartní strava, obědy s výběrem ze dvou jídel, gurmánské týdny
  • Bohaté aktivizační programy, masáže, kadeřnice, pedikúra